A rózsaszín jegygyűrű a divat
2010. Március 29.

Míg régen bőrből, kőből, vasból vagy fonott gyékényből készítették a jegygyűrűket, addig ma a fehérarany a legdivatosabb. A jegyesek remélhetőleg egy életre szóló döntést hoznak az esküvői szimbólum kiválasztásánál, így fontos, hogy az ízlésüknek legmegfelelőbbet találják meg. Idén a házasulandók leginkább a hagyományos, egyszerűbb, letisztultabb formákat keresik.

 

A jegygyűrű a férfi és nő összetartozásának jelképe, kör alakja a véget nem érő szerelmet jelképezi. Diadalútja a középkortól indult, de Bizáncban már a XI. században gyűrűvel jegyezték el egymást a szerelmesek.


A középkorban gyakoriak voltak az összefonódó, kezeket ábrázoló gyűrűk. A vőlegények ekkor biztosítékként adták az ékszert a feleségjelölteknek, garanciaként, hogy nem állnak el a házasságtól.


A XV-XVI. században az ikergyűrűk számítottak divatosnak. A jegyesség alatt a vőlegény és a menyasszony is viselte egy-egy darabját, a házasságkötés után pedig a feleség ujjára került az ikergyűrű egésze.


A jegygyűrű igazán viszont csak az 1870-es éveket követően terjedt el, az afrikai gyémántbányák felfedezésével. A gyémánt a szerelem kövének számított, s az örök szerelmet jelképezi ma is.


Jellemzővé vált napjainkra, hogy az eljegyzési gyűrű egyben a házassági gyűrű is. Ebben az esetben a hagyomány szerint házasság előtt a bal kézen, a frigy után pedig a jobb kézen viselik az ékszert. S hogy miért a negyedik ujjon? Mert onnan a véna egészen a szívig vezet, a szerelemhez.
Míg időszámításunk előtt bőrből, kőből, vasból vagy fonott gyékényből készültek, addig napjainkban elsősorban a fehér-, majd pedig a sárgaarany a legdivatosabb.


Bándy Miklósné, a győri Elite Gold ékszerüzlet tulajdonosa szerint nagy divat idén a tiszta fehér karikagyűrű.


- Leginkább ezt keresik és a kétféle színűeket, valamint a mattírozott ékszereket - tájékoztat az aktuális trendről. A női gyűrűben szeretik a köveket is. Idén főként a letisztultabb minták a kedveltek, egy-egy vonal jelenik csak meg a gyűrűkben a korábbi évek díszes, sűrű barokk-, illetve gyémántvésése helyett.


Más ékszerboltok dolgozóinak elmondása szerint is visszatértek a házasulandók a hagyományos, egyszerűbb, letisztultabb formákhoz.
Egyikük elmesélte, minden évben mást keresnek, azokat a karikagyűrűket, melyek éppen felkapottnak számítanak. Most szerinte is nagyon divatosak a kővel díszített gyűrűk annak ellenére, hogy ezek nem a legpraktikusabbak, mert az évek során változik az ujjméret, a köves gyűrűket pedig költségesebb átalakítani. 


Juhász Péter, az Újvilág ÉkszerÓra üzletek vezetője hozzátette, egyre többen választják karikagyűrűjüket brillkővel, új kedvelt színként pedig megjelent a rozé.


- Egyre fontosabb a házasságkötők számára, hogy jegygyűrűjük tartós érték legyen, akár 30-40 évig is megőrizze minőségét. Nagyon extrém dolgokat nem kérnek a vásárlók tőlünk, mert a jegygyűrűnél fontos, hogy kényelmes viselet legyen - fogalmazott. De partnereink maximálisan rugalmasak, így semmi nem lehet akadálya annak, hogy az illető ízlésének megfelelő gyűrűt kapjon - mutatott rá Juhász Péter.


Üzleteikben a 60 ezer forintos karikagyűrűpártól kezdve a 4-500 ezer forintos párig megtalálhatók ezek az ékszerek.


- Idén már több jegyes is 2-300 ezerért választotta az esküvői karikagyűrűt nálunk - tette hozzá.


Gyakori az is, hogy a párok a karikagyűrűjükbe gravíroztatják az esküvőjük dátumát vagy nevüket.


- A szöveg már nem jellemző - tájékoztatott Bándy Miklósné -, régebben jellegzetesnek számított a „szeretlek", vagy az „örökké" szó gravíroztatása, de ezek a kérések mára szinte teljesen eltűntek.


A gyűrűk kiválasztását általában hosszabb folyamat előzi meg, ritka, hogy valaki elsőre döntsön. 

Legjellemzőbb, hogy a menyasszony érkezik először az üzletbe édesanyjával vagy barátnőjével. Megnézik a kínálatot, jegyzetelnek és leszűkítik a kört, mert a vőlegény maximum három helyre hajlandó elmenni jegygyűrűt nézni. De az esetek többségében a nő hozza meg a végső döntést. 


Töltés...

Ugye Te is "Álomlagzit" szeretnél?

Kilenc Elengedhetetlen Határidő ahhoz, hogy minden el legyen intézve az Esküvőd napjának előestéjén

Ha még nem tetted volna meg,
Regisztrálj MOST!

Regisztrációd után azonnal megkapod a
9 Elengedhetetlen Határidőt e-mailben!

A Regisztrációhoz kattints ide!

Okleveles esküvőszervezőnk válaszol!

Tedd fel kérdésed az

info@szegedi-eskuvo.hu

e-mail címen, és okleveles esküvőszervezőnk 48 órán belül válaszol!

 

 Hírek, események

2010. Augusztus 12.
Esküvővel a válság ellen
Életünk egyik legszebb napját igyekeznek igazán felejthetetlenné tenni a gazdasági válságot az esküvő-turizmussal egyensúlyozó olaszországi önkormányzatok. >>>

2010. Július 6.
Menyasszonyból feleség
Az ara éjfélkor leteszi csodaszép ruháját, és menyecskének öltözik. Ezzel jelképesen felvállalja, hogy immár feleség. A rikító piros, magyaros, kötényes >>>

2010. Június 15.
Bomba alak szupergyorsan
Kevés az idő, hogy formába rántsd magad az esküvőig? A Wellness Magazin tippjeivel úgy rövidítheted a tréning idejét, hogy annak hatékonyságán nem esik >>>

2010. Május 25.
Pénz a kívánságlista élén
A Wedding Magazine című brit lap legutóbb közzétett felmérése azt bizonyítja, hogy a hagyományos esküvői ajándékok mára háttérbe szorultak, és helyüket >>>

2010. Május 6.
A zöld esküvő a divat Olaszországban
A környezetvédelem az új jelszó az olasz esküvőkön. Banánrostból varrt menyasszonyi ruha és napelemes világítás: az ökoesküvő mindenben tiszteli a természetet.Elmúlt >>>

2010. Április 27.
Kalapot a násznépnek!
Vagy mégsem? Mennyire kötelező kellék az esküvőn a kalap? Szakértőnk szerint semmiképpen nem lehet előírás, de kinek, mit és hogyan ajánlott viselni a >>>

2010. Április 14.
Meghívó választás
Gyöngyházfényű papír vagy pausz? Hajtogatott vagy tekercses? Fényes vagy matt? Zavarba ejtő a választék már formailag is, és akkor hol van még az idézet, >>>

2010. Április 7.
Legjobb tippek nászút tervezéséhez
Ne feledd, a nászút életed legszebb utazása kell legyen. Hogy ne egy átlagos nyaralás emlékképeivel térj haza pároddal, álmodj merészet! Ebben is segítünk >>>

2010. Március 25.
Ajándék eljegyzésre
Egyáltalán létező fogalomról van szó, vagy ne várjunk ilyen válságos időkben túl sokat szegény rokonoktól? Ahány ház, annyi szokás, de a tanácstalanok >>>


 Partner oldalaink

Kecskeméti Esküvő

 Belépés

Felhasználó:
Jelszó:

» Regisztráció

 Hamarosan egybekel

Márti és Viktor
Szeged, 2010-09-11

Orbán Patrícia és Ballai Krisztián
Szeged, 2010-09-18

Fodor Dominika és Mayer Tamás
Szeged, 2010-09-18

Krisztina és Gábor
szeged, 2010-09-25

Magosi Rita és Csúsri Richard
Szeged, 2010-10-02

Összes pár

 Szavazás
Te milyen lakodalmat szertnél magadnak?
Nagy étteremben sok vendéggel
Szabadtéren sok vendéggel
Szűk körben...
Kettesben...
 Toplista

1.god
2.sinregi
3.csimu 
4.bcosette 
5.joinm 
6.borsolva 
7.ancsabi 
8.edina82 
9.kistamas 
10.Tavimanna 

Copyright ©2006-2008 Virtualcom Bt. - www.virtualcom.hu Felhasználási feltételek Adatvédelmi nyilatkozat Média Ajánlat ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer