A zöld esküvő a divat Olaszországban
2010. Május 6.

A környezetvédelem az új jelszó az olasz esküvőkön. Banánrostból varrt menyasszonyi ruha és napelemes világítás: az ökoesküvő mindenben tiszteli a természetet.

Elmúlt már a Colosseumnál magukat limuzinban fényképeztető, csupa selyem és környezetszennyező menyasszonyok kora. 2010-ben a természetben rendezett esküvő a trend a májusban már teljes iramban zajló itáliai házasságkötési szezonban. "Az az igazi zöld esküvő, melyen az egész életre szóló igent ugyanott mondják ki, ahol az ebédet-vacsorát tartják: zéró szén-dioxid-kibocsátással. A legjobb választás egy szép kert - Olaszországban van belőle elég. Az étel-ital friss idénytermék, és a lehető legközelebbről szállítják"- foglalta össze az öko- és bioesküvő lényegét Anna Maria Nardi esküvőszervező, a speciálisan zöldmenyegzőkre szakosodott Ecowedding vezetője.

Elegáns mezei piknikhez hasonló rendezvényeket kínálnak a szervező cégek. A római Capitoliumon vagy a csatornákra néző velencei anyakönyvi hivatalban kimondott igennél is romantikusabb lehet egy toszkán olajfaligetben vagy a szicíliai tengerparton celebrált szertartás. A zöld esküvő nem olcsóbb a hagyományosnál: 60 euró/főnél kezdődik. A különbség, hogy az Atlanti-óceánból származó rákkoktél helyett az esküvői asztalra a szomszédos biokertekből hozott cukkinis rizsfelfújt, csicseriborsó-krémes tészta és hagymatorta kerül. 
    

A környezetet tisztelő esküvőn a világítást napelemmel biztosítják, de ennél is jobb az egyszerű gyertyafény. A tányér és evőeszköz újrahasznosítható, miként a meghívóhoz használt papír is, ideális esetben még ezt is elhagyják, a vendégek csak emailben kapnak értesítést. A menyasszonyi csokor papír- vagy szövetvirágból készül, és a többi dekoráció is természetbarát. A vendégek az Olaszországban megszokott cukrozott mandula helyett elültethető magokat kapnak ajándékba. 
    

Az esküvői ruha sem veszít értékéből, ha újonnan vásárolt helyett előkerül a nagymama régi ruhája. A biomenyasszony banánrostból, szójából, rizspapírból varrt ruhát is viselhet. Az olasz, de indiai fair-trade varrodákban készült Made in Dignity elnevezésű esküvői kollekció biológiailag lebomló anyagokból készül. A gyűrű is legyen a nagyié, vagy régi ékszerből öntött, vagy hulladékból nyert: örök életre szól a dugóból és huzalból ötvözött jegygyűrű.


Töltés...

Ugye Te is "Álomlagzit" szeretnél?

Kilenc Elengedhetetlen Határidő ahhoz, hogy minden el legyen intézve az Esküvőd napjának előestéjén

Ha még nem tetted volna meg,
Regisztrálj MOST!

Regisztrációd után azonnal megkapod a
9 Elengedhetetlen Határidőt e-mailben!

A Regisztrációhoz kattints ide!

Okleveles esküvőszervezőnk válaszol!

Tedd fel kérdésed az

info@szegedi-eskuvo.hu

e-mail címen, és okleveles esküvőszervezőnk 48 órán belül válaszol!

 

 Hírek, események

2012. Február 4 - 5.
VII. Menyegző Esküvői Kiállítás Szegeden az Ifjúsági Házban!
Idén február első hétvégéjén újra megrendezére kerül a VII. Menyegző Esküvői Kiállítás Szegeden, az Ifjúsági Házban! A rendezvényről a következő linken >>>

2011. Január 31.
Mennyit költenek idén a menyasszonyok?
A Papp László Sportarénában megrendezett Esküvő Kiállítás 2011 több ezer látogatót fogadott egy hétvége alatt. A menyasszonyi ruhákon kívül torták, lovas >>>


 Partner oldalaink

Kecskeméti Esküvő

 Belépés

Felhasználó:
Jelszó:

» Regisztráció

 Hamarosan egybekel

Lukács Bea és Mézer János Zoltán
Szeged, 2012-03-28

H. Mónika és G. András
Szeged, 2012-05-19

Sz Krisztina és Viktor
Szeged, 2012-05-19

Szekeres Erika Liliána és Hegedűs Bite István
Szeged, 2012-06-16

Turzai Anikó és Matuzik Zoltán
Szeged, 2012-06-23

Összes pár

 Szavazás
Te milyen lakodalmat szertnél magadnak?
Nagy étteremben sok vendéggel
Szabadtéren sok vendéggel
Szűk körben...
Kettesben...
 Toplista

1.god
2.sinregi
3.csimu 
4.edina82 
5.bcosette 
6.borsolva 
7.joinm 
8.ancsabi 
9.amylee18 
10.lea 

Copyright ©2006-2008 Virtualcom Bt. - www.virtualcom.hu Felhasználási feltételek Adatvédelmi nyilatkozat Média Ajánlat ViP-CMS - A Sokszínű Tartalomkezelő Rendszer